Registration

Required
Required
Required
Required
Required
Required
Required
Required
Required
Required
Required
Required
Required
Required
Required
Required
Required
Required
For the first time marathon participants (42km 195m), recommended to inform us about running races (distance at least10 km) that you have participated in and finished
RequiredRequired fields

Participants of marathon

First name

Surname

DOB*
(Date of birth)

Sex

Country

City

Sport club

1. Kanstantsin Sobal 1984.11.01 Male Belarus Mozyr Amatar
2. Boris Bogachev 1991.03.13 Male Belarus Minsk n/a
3. Rimantas Ramanauskas 1954.06.18 Male Lithuania Vilkaviškis RKG
4. Kristina Kubilienė 1967.08.13 Female Lithuania Vilkaviškis RKG
5. Aleksej Vorobjov 1984.07.21 Male Belarus Grodno run4fun
6. Maksim Dubrouski 1979.10.29 Male Belarus Minsk Victoria
7. Arūnas Dubinskas 1974.08.21 Male Lithuania Vilnius Šviesos Kariai
8. Aleksandr Semukhin 1984.10.02 Male Belarus Minsk #followminsk
9. Aliaksandra Tapunova 1987.10.13 Female Belarus Minsk IRun
10. Aleksei Safonov 1980.07.11 Male Belarus Minsk run4fun
11. Valdas Šmaižys 1974.04.15 Male Lithuania Vilnius Inžinerija
12. Lina Abromaitytė-Šmaižė 1979.05.05 Female Lithuania Vilnius Inžinerija
13. Andrzej Strzałek 1963.06.15 Male Poland Warszawa n/a
14. Natallia Marozava 1967.01.04 Female Belarus Grodno Grodnooblsport
15. Anton Ashurka 1981.05.10 Male Belarus Grodno run4fun
16. Janusz Swider 1965.08.16 Male Poland Kwidzyn RUN-BIKE Travel Team
17. Vadimas Makušinas 1977.06.30 Male Lithuania Panevėžys Vėtra
18. Baryslau Yaravy 1985.07.17 Male Belarus Grodno run4fun
19. Czesław Sienkiewicz 1958.12.12 Male Poland Krotoszyn KS Krotosz Krotoszyn
20. Rafał Kiliański 1972.02.18 Male Poland Warszawa Trucht Tarchomin Team
21. Andrei Sidorenko 1976.06.09 Male Russia Kaliningrad n/a
22. Vasily Nesterov 1981.05.06 Male Russia Kaliningrad Amberman
23. Maksim Remezau 1980.09.17 Male Belarus Minsk Victoria
24. Karolina Maria Wasniewska 1980.08.27 Female Poland Radom Per Radom!
25. Radoslaw Stanislaw Fryczkowski 1970.09.15 Male Poland Radom Per Radom!
26. Grzegorz Arkadiusz Krawczyk 1975.11.16 Male Poland Radom Per Radom!
27. Algimantas Kartočius 1950.11.06 Male Lithuania Vilnius n/a
28. Saulius Litvinavicius 1973.09.06 Male Lithuania Jonava Maratonas
29. Natallia Malinouskaya 1973.11.19 Female Belarus Minsk Victoria
30. Philippe Waroux 1969.10.23 Male France Quiery Country club marathon
31. Vladas Nikolskis 1952.12.27 Male Lithuania Druskininkai n/a
32. Raman Asayevich 1964.03.05 Male Belarus Minsk Amatar
33. Justyna Olejniczak 1992.10.29 Female Poland Krotoszyn KS Krotosz Krotoszyn
34. Karol Olejniczak 1970.05.1 Male Poland Krotoszyn KS Krotosz Krotoszyn
35. Yury Salodki 1964.05.06 Male Belarus Minsk Victoria
36. Algirdas Medeikis 1979.02.07 Male Lithuania Šiauliai Bėgimo klubas
37. Henadzi Zhauronak 1972.09.20 Male Belarus Berezino Victoria
38. Mateusz Banaś 1986.08.21 Male Poland Katowice Night Runners
39. Ewelina Puchala 1986.01.04 Female Poland Katowice Da Vinci Team
40. Rimantas Melnikas 1955.05.02 Male Lithuania Vilnius J. Grigo akademija
41. Yury Kalasouski 1981.12.20 Male Belarus Mahiliou Victoria
42. Gintaras Pupininkas 1970.02.12 Male Lithuania Vilnius Vilniaus bėgimo klubas VBK
43. Krystsina Rulkevich 1991.11.09 Female Belarus Minsk Victoria
44. Maksim Znak 1981.09.04 Male Belarus Minsk Victoria
45. Kristine Vardanyan 1981.08.28 Female Armenia Minsk Victoria
46. Denis Kuzmenok 1979.06.27 Male Belarus Minsk IRun
47. Kiryl Trafimau 1987.03.14 Male Belarus Grodno n/a
48. Siarhei Abidziyentau 1953.11.19 Male Belarus Marina Gorka Zvezda
49. Viktoriya Lipnitskaya 1987.01.11 Female Belarus Minsk Irun
50. Mikalai Volodchanka 1960.08.04 Male Belarus Minsk Victoria
51. Vasiliy Levkovich 1984.05.07 Male Belarus Minsk Irun
52. Aliaksandr Paulenka 1988.09.02 Male Belarus Minsk n/a
53. Andrei Bohdan 1962.04.07 Male Belarus Minsk 345
54. Rafał Sójka 1974.04.03 Male Poland Gorzupia KS Krotosz Krotoszyn
55. Pavel Strashnov 1989.08.11 Male Russia Saratov n/a
56. Krzysztof Maciejewski 1982.07.25 Male Poland Krotoszyn KS Krotosz Krotoszyn
57. Yuri Danilov 1977.10.14 Male Belarus Minsk Minsk RunningTeam
58. Yauheni Loputs 1992.05.13 Male Belarus Baranovichi Run4Fun
59. Katsiaryna Loputs 1997.07.28 Female Belarus Baranovichi Run4Fun
60. Daniil Danik 1982.02.02 Male Belorus Logoisk Region
61. Aliaksei Radchanka 1978.10.25 Male Belorus Mazyr Mazyr
62. Volha Radchanka 1980.10.21 Female Belorus Mazyr Mazyr
63. Maksim Syravatkin 1989.02.10 Male Belorus Grodno Night City
64. Marcin Kierzkowski 1976.04.14 Male Poland Białystok Białostocka Sekta Biegaczy
65. Alexey Alexeev 1980.08.05 Male Belorus Minsk n/a
66. Natalie Stevens 1988.06.08 Female United Kingdom Lodnon n/a
67. Vladimir Korolev 1947.07.26 Male Russia Yaroslavl Amator
68. Viktar Bolsun 1973.02.27 Male Belarus Maladzechna Region
69. Aliaksandr Bohan 1989.08.14 Male Belarus Grodno Run4Fun
70. Iryna Semukhina 1964.06.08 Female Belarus Svetlogorsk n/a
71. Janusz Łuczyk 1979.05.29 Male Poland Warszawa Bóbr Tłuszcz
72. Aleksandras Karpinskis 1969.04.01 Male Lithuania Kaunas Lietuvos Kariuomenė
73. Aliaksandr Koshur 1988.12.17 Male Belarus Baranovichi Run4Fun

GENERALINIS RĖMĖJAS:


RĖMĖJAI:

  • Azarto Technika
  • Maristika
  • Mineralinis vanduo Vytautas
  • Snaigė
  • Sanatorija Belorus
  • Vandens Parkas
  • Mineralinis vanduo Akvilė
  • Biurui plius - kanceliarinės prekės
  • SINLAB

INFORMACINIAI RĖMĖJAI: