Liepos 14 dieną buvo surengtas devintasis iš eilės Draugystės maratonas „Gardinas-Druskininkai“

Sekmadienį, liepos 14 dieną buvo surengtas devintasis iš eilės Draugystės maratonas „Gardinas-Druskininkai“. Šįkart dalyviai startavo Gardine, o finišavo Lietuvoje. Dalyvauti IX tarptautiniame Draugystės maratone „Gardinas-Druskininkai 2019“ registravosi 149 profesionalūs sportininkai ir mėgėjai iš 11 šalių. Starto koridoriuje susirinko 144 maratono bėgikai iš Baltarusijos, Danijos, Italijos, Lietuvos, Lenkijos, Norvegijos, Prancūzijos, Rusijos, Suomijos, Švedijos bei Ukrainos. 142 dalyviai sėkmingai pasiekė finišo liniją garsiame Lietuvos kurorte, Druskininkuose, vaizdingoje Vilniaus alėjoje ir tilpo šešių valandų kontroliniame laike.

Siekiant užtikrinti dalyviams patogias sąlygas, maratono distancijoje dirbo daugiau kaip penkiasdešimt teisėjų ir savanorių, nes pagrindinis maratono tikslas - ne rekordai ir skaičiai, o draugystė tarp žmonių ir šalių.

Šį maratoną antrus metus iš eilės laimėjo gardinietis Igoris Teteriukovas 02:32:22 val. Antroji vieta atiteko Jurijui Kapterovui 02:33:31 iš Mogiliovo, o trečioje eilutėje liko Barislavas Jaravoi 02:33:57 iš Gardino. Visi trys prizininkai – Baltarusijos atletai.

Moterų grupėje sėkmingai finišavo Inesa Salkevič 02:58:42 iš Novopolocko. Antrąją vietą užėmė Julija Skiruk 03:00:24 iš Polocko ir prizinį trejetą uždarė Jelena Šumik 03:06:49.26 iš Bresto. Visos trys prizininkės iš baltarusijos.

Absoliučios įskaitos nugalėtojai ir trijų pirmųjų vietų nugalėtojai vyrų ir moterų grupėse 18-39, 40-49, 50-59, 60 metų ir vyresni buvo apdovanoti piniginiais prizais ir medaliais. Visi, kurie pasiekė finišo liniją, apdovanoti unikaliais šio renginio medaliais.

Visų Baltarusijos - Lietuvos maratonų legendinis dalyvis, 78-erių metų Piotras Silkinas iš Lietuvos parodė 140 – ajį rezultatą ir įveikė atstumą 05:16.30 val.

Apdovanojimo ceremonijoje dalyvavo Gardino srities aptarnaujančių maratoną atsakingų institucijų vadovai. Lietuvos pusei atstovavo VŠĮ. „Sportbalt“ direktorius, tarptautinio draugystės maratono įkūrėjas Vytautas Lučinskas.

Po apdovanojimų dalyviai galėjo mėgautis aquaparko paslaugomis su 30% nuolaida, kiti linksmai leido laiką restorane „Kolonada“, vaišindamiesi skaniai paruoštais pietumis ir aptarinėdami maratono  organizavimą bei eigą.

Šventė baigėsi, dėkojame dalyviams bei organizatoriams ir visiems sakome, susitikime po metų.