VIII tarptautinis Draugystės maratonas „Gardinas-Druskininkai 2018“

Sekmadienį, liepos 15 dieną buvo surengtas aštuntasis iš eilės Draugystės maratonas „Gardinas-Druskininkai“. Šįkart dalyviai startavo Lietuvoje, o finišavo Gardine. Dalyvauti VIII tarptautiniame Draugystės maratone „Gardinas-Druskininkai“ registravosi 134 profesionalūs sportininkai ir mėgėjai iš 11 šalių. Garsiame Lietuvos kurorte, Druskininkuose, vaizdingame Vilniaus alėjos starto koridoriuje susirinko 97 maratono bėgikai iš Didžiosios Britanijos, Danijos, Baltarusijos, Lietuvos, Lenkijos, Rusijos, Prancūzijos, Olandijos, Estijos. Visi jie 30-35 km. atstume, lijant smulkiam lietui, sėkmingai pasiekė finišo liniją ties ledo rūmais, Gardine, ir tilpo šešių valandų kontroliniame laike. Siekiant užtikrinti dalyviams patogias sąlygas, maratono distancijoje dirbo daugiau kaip penkiasdešimt teisėjų ir savanorių, nes pagrindinis maratono tikslas - ne rekordai ir skaičiai, o draugystės tarp žmonių ir šalių stiprinimas.

Šį maratoną pirmą kartą Draugystės maratono istorijoje laimėjo gardinietis Igoris Teteriukovas 02:33:52.18 val. Antroji vieta atiteko Aleksandrui Košurui 02:37:35.51 iš Baranovičių, o trečioje eilutėje liko Genadijus Žavoronokas 02:38:44.75 iš Berezino.Moterų grupėje sėkmingai debiutavo 38 metų Karolina Wasniewska 02:58:12.97 iš Lenkijos. Antrąją vietą užėmė Aliona Šumik 02:58:52.40 iš Bresto ir prizinį trejetą uždarė Inesa Salkevič 03:06:49.26 iš Novopolocko.Absoliučios įskaitos nugalėtojai gavo 500 USD piniginį prizą, antrosios vietos laimėtojai - 400, trečiosios vietos laimėtojai - 300 USD. Taip, kaip ir absoliučios įskaitos nugalėtojai, taip ir piniginiais prizais buvo apdovanoti ir trijų pirmųjų vietų nugalėtojai vyrų ir moterų grupėse 18-39, 40-49, 50-59, 60 metų ir vyresni. Visi, kurie pasiekė finišo liniją, apdovanoti unikaliais šio renginio medaliais.

Visų Baltarusijos - Lietuvos maratonų legendinis dalyvis, 76-erių metų Piotras Silkinas iš Lietuvos parodė 78-rezultatą ir įveikė atstumą 4:27:40.26. Jauniausias maratono bėgikas buvo Patrik Voicechovski iš Lietuvos, kuriam gruodžio mėn. sukanka 19 metų. Bėgimą jis baigė 87, jo rezultatas 4:56:15.06.

Apdovanojimo ceremonijoje dalyvavo garbingi svečiai: Georgijus Katulinas – Baltarusijos tautinio olimpinio komiteto generalinis sekretorius, Gardino srities aptarnaujančių maratoną atsakingų institucijų vadovai. Lietuvos pusei atstovavo VŠĮ. „Sportbalt“ direktorius, tarptautinio draugystės maratono įkūrėjas Vytautas Lučinskas.

Šventė baigėsi su spalvingu nacionalinio ansamblio "Gorodnitsa" pasirodymu, kuris ypač patiko užsienio svečiams.Dėkojame dalyviams bei organizatoriams ir visiems siūlome susitikti po metų.

GENERALINIS RĖMĖJAS:


RĖMĖJAI:

  • Azarto Technika
  • Maristika
  • Sanatorija Belorus
  • Vandens Parkas
  • Mineralinis vanduo Akvilė
  • Biurui plius - kanceliarinės prekės
  • SINLAB

INFORMACINIAI RĖMĖJAI: